Kraj se prezentoval na výstavě regionů ČR

Na výstavě Regiony České republiky, která probíhala v Lysé nad Labem se prezentoval také Středočeský kraj. K dispozici byl stánek Středočeské centrály cestovního ruchu, která se snažila návštěvníky přilákat na to nejlepší, co může Středočeský kraj nabídnout a že toho skutečně není málo.

„Jednak zde máme stopy historie, máme zde vodní toky, máme zde nádherná území, která jsou přírodními úžasnými kouty Středočeského kraje, jako například nedaleké Brdy. Ale máme v kraji i technické a vojenské památky, jsou tady různá poutní místa. Takže na co si návštěvník vzpomene, to určitě ve Středočeském kraji najde,“ říká radní Václav Švenda (TOP 09).

Na výstavě tak kraj prezentoval svá muzea, galerie, historické a přírodní památky a podobně. Představili se tady například zástupci Hornického muzea Příbram, které láká na historii těžby na Příbramsku.

„Nabízí řadu expozic a výstav. Je to například v areálu Ševčinského dolu, kde se návštěvník může podívat na původní šachetní budovu z roku 1879, kde uvidí i těžní klec, může se podívat i na ochoz té šachetní budovy a na vyhlídku,“ říká historik Milan Karda.

Dále se zde představilo také mělnické muzeum, kde mohou návštěvníci navštívit stálou expozici kočárků a dalších dětských výrobků firmy Liberta.

„Zveme návštěvníky do mělnického muzea na stálou expozici historických kočárků a dětských vozítek a houpadel. Mělník a Liberta, firma, kde se dětská vozítka vyráběla totiž v letošním roce slaví devadesát pět let od svého (firemního) založení,“ říká Jitka Králová, zástupkyně ředitelky Regionálního muzea Mělník.

Zájemci o návštěvu kraje, lidé, kteří chtějí získat tipy na aktuální kulturní a další akce, které se v kraji odehrávají, by neměly opomenout navštívit internetové stránky Středočeské centrály cestovního ruchu, kde je v nabídce skutečně to nejlepší, co může návštěvníkům Středočeský kraj nabídnout.