Mladá Boleslav hostila 48. ročník Rally Bohemia

Po slavnostním odmávnutí, a vpuštění posádek rychlostní zkoušky na trať, mohl začít 48. ročník Rally Bohemia. Také letos se návštěvníkům představila řada jezdeckých špiček i závodních speciálů.

„Posádek je v letošním roce spousta. Zhruba devadesát je soudobých, asi třicet pět historických, dvacet pět legend a necelých dvacet elektrických,“ přiblížil Petr Pavlát, ředitel Rally Bohemia.

Organizování takto náročné akce by se nemohlo obejít bez podpory Středočeského kraje.

„Z hlediska kraje byla podána žádost o to, abychom podpořili tuto akci a my jsme samozřejmě vyhověli, protože to je akce, která je tradiční a má zde velkou historii. A já jsem moc ráda, že tady tato akce je,“ konstatovala Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje.

Paní hejtmanka není na podobných akcích žádným nováčkem, jenom Rally Bohemia navštívila už třikrát. Lásku k motorům má v sobě už od dětství.

„Mám ráda řízení, řídila jsem i několikrát na okruhu. To mně udělalo radost. A když jsem byla malá, tak jsem vystupovala při tankování z auta a čichala jsem ten benzin u čerpací stanice. Teď už to nedělám, protože teď už tankuju sama,“ zavzpomínala Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje.

Kvůli závodu musela být uzavřena část centra Mladé Boleslavi. A kdo neměl patřičné povolení přes ohraničující pásky se nedostal. I to ale zvládli organizátoři na jedničku.

„Organizátoři v tom mají velmi bohatou zkušenost. Koneckonců po 48. organizují i uzavírky i v samotné Mladé Boleslavi. Není to jednoduchá věc. Je to také závislé na tom, aby lidé byli tolerantní po dobu konání toho závodu,“ upozornil Martin Kupka, náměstek hejtmanky Středočeského kraje.

Podívanou, v podobě Rally Bohemia, si nenechaly ujít stovky diváků. A není divu. Vždyť takovéto trhače asfaltu běžně na silnicích nespatří a ten zážitek rozhodně stál za to.