Kultuře a turismu pomůže kulturní léto

Středočeský kraj odstartoval akci na podporu kultury a cestovního ruchu na svém území. Středočeské kulturní léto nabídne na dvaceti místech v kraji kulturní maraton pro návštěvníky. Start připadl už na 11. června a připraveno je celkem padesát čtyři programů, v rámci kterých se odehrají divadelní představení, koncerty i filmové projekce.

„Mám velikou radost, že se nám podařilo propojit divadla, herce, zpěváky a ostatní umělce s našimi příspěvkovými organizacemi a vznikl velmi pestrý program, který naláká návštěvníky a pomůže všem aktérům. Divadla si udělají svou propagaci a získají větší návštěvnost v podzimních měsících a to samé pochopitelně tím, že návštěvníci budou chodit na představení do našich muzeí, tak i tam se rozšíří návštěvnická základna,“ říká radní Václav Švenda (TOP 09).

Kromě kultury si ale program klade za cíl přilákat návštěvníky také na některá zajímavá místa v daných lokalitách. O propojení se postarala Středočeská centrála cestovního ruchu, která celý projekt zastřešila také co se týče vizuální a propagační stránky.

„Budeme komunikovat i s organizátory tak, abychom finančně nepodporovali akci, která už je například vyprodaná a podobně. Zároveň, jak říkal pan radní, máme připravené výlety. U každé akce budou tipy na výlety v okolí, abychom dostali lidi i na další místa, aby opravdu nepřijeli jen večer na to divadlo, ale strávili v okolí celý den. Je tam velká důležitost kladená na podporu místních podnikatelů, takže se snažíme s regionálními destinačními managementy a s hospodářskou komorou vytipovat i místa, kde se najíst, kde se případně ubytovat a podobné věci,“ říká Jakub Kulhánek, vedoucí oddělení marketingu ve Středočeské centrále cestovního ruchu.

Čtyřměsíční kulturní maraton doprovází reklamní kampaň rozehrajte to s námi, se kterou se lidé setkají převážně na sociálních sítích. V rámci maratonu se představí hudební hvězdy jako je Dan Bárta, Laco Deczi nebo Ondřej Havelka. Celý projekt se uzavře 25. září v Památníku Karla Čapka, kde Tomáš Töpfer představí ukázky ze hry Loupežník, pod kterou je podepsán jako režisér.