Tramvaje jedou nově až na Pankrác

Pankrác. To je zastávka, kam se dostanete nově i tramvají. Dopravní podnik během 70 dní zrekonstruoval trať v úseku Nusle – Pankrác a tak na tento úsek mohly vyjet i první tramvaje.

„Po 10 letech je vůbec otevírán nějaký nový úsek tramvajové trati s novou linkou a po 9 letech se vrací linka 19, která byla v rámci rušení v roce 2012 zrušena a nyní i to prodloužení dalo ještě větší smysl,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Dva a půl kilometru dlouhý úsek má i několik novinek. Tu hlavní ocení imobilní občané nebo rodiče s kočárky.

„Podařilo se zhotovit nové bezbariérové zastávky, přesunout zastávku na Pražského povstání přímo k metru, takže zpříjemnit a zrychlit přesup mezi tramvají a metrem a vytvořit ještě novou zastávku Kotorská, která zase umožní lepší dostupnost pro občany,“ řekl Adam Scheinherr.

Jak už bylo řečeno, právě ze stanice Pankrác pojede obnovená linka s číslem 19.

„Propojí nově části města Prahy, které doposud nebyly spojeny, například Lehovec nebo Žižkov a cestující je mohou využít každý den, budou jezdit každý den – jak o všední den, tak i o víkendech,“ řekla Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy.

Kromě nové linky s číslem 19 budou probíhat i další změny tramvajové dopravě. Ty se budou týkat vedení linek 5, 13, 16 nebo 24. Bližší informace získáte na stránkách Pražské integrované dopravy pid.cz