Zvířata v pražské Zoo oslavila Velikonoce

Sváteční velikonoční pondělí patřilo v pražské Zoologické zahradě enrichmentu. Velikonoční pamlsky tak dostala zdejší zvířata hravou formou. Jako první si pochutnali medojedi.

„Dnes dostali medojedi takové proutěné upletené košíky, v nich měli dřevitku, aby to bylo ještě těžší a měli tam slepičí syrová vajíčka, která byla pomazaná medem nebo trochou ryby, aby o to měli větší zájem, aby to nebylo jen to vejce. Zas takové zpestření to pro ně nebylo, vejce dostávají normálně, dostávají i ryby nebo i nějaké hlodavce, křepelky, králíky a med dostávají výjimečně, třeba jen jednou týdně, protože je velice kalorický,“ řekla Martina Marešová, chovatelka malých savců

Pro velikonoční výslužku si přišly i antilopy – konkrétně bongové horští.

„Antilopy dostaly středy hlávkových salátů, čekanku, fenykl, mrkev nakrájenou do takových tvarů vajíček a římský salát. Toto dostávají normálně, ale ne v takto hezky upravené formě,“ řekla Lucie Křížová, chovatelka antilop.

Jihoafričtí nepřežvýkaví sudokopytníci pekariové Wagnerovi si svojí obvyklou stravu v podobě mrkve, brambor nebo salátu zpestřili tentokrát velikonočními přírodně barvenými vejci a i v Údolí slonů bylo na velikonoční pondělí veselo a hravo.

„Svátky vnímáme jako křesťanskou tradici, ale těm slonům samozřejmě víra nic neříká, takže je to taková oslava jara a primárně tam hraje roli vrbové proutí, ať už teda pomlázky, ale i různé vrbové vejce plněné senem a ovocem,“ řekl Martin Kristen, chovatel slonů.

No a na čerstvém vrbovém proutí v podobě pomlázek nebo věnců si pak při velikonočním enrichmentu pochutnaly i hutie kubánské.