Den: 30. 3. 2022

Málo se držíme. Začíná kampaň pro větší bezpečnost v MHD

V Praze startuje další ročník kampaně Neskákej mi pod kola. Tentokrát se zaměřuje na správné držení v prostředcích MHD. Cestující se často nedrží vůbec, nebo pokud ano, tak špatně. Jak může takový lehkomyslný cestující dopadnout, uvidíte v reportáži.

Praha 4 poskytla dočasný domov 50 uprchlíkům

Městská část Praha 4 zajistila ubytování pro 50 válečných uprchlíků z Ukrajiny. Dočasné bydlení městská část zařídila v bývalé mateřské škole v ulici Horáčkova. Určeno je pro matky s dětmi.

Magistrát podpořil podnikatele zasažené pandemií covidu

Desítky milionů korun slevil Magistrát hlavního města Prahy podnikatelům, kteří sídlí v provozovnách v majetku města. Žádat o slevu ale mohli pouze vybraní jedinci. Kolik podnikatelů se do projektu zapojilo vysvětluje v reportáži pražský radní Jan Chabr.

Praha 9 uvedla do provozu nový kamerový systém

Pro větší bezpečnost v Praze 9 zajistila vysočanská radnice inteligentní kamerový systém Praha 9-Numeri. Ten samostatně hlídá zadané přestupky a sám na ně preventivně upozorní nejbližší policejní hlídku. Městská část také uvedla do provozu nové operační středisko na místním oddělení Městské policie Prahy 9 ve Veltruské ulici.