Den: 4. 10. 2021

Praha 8 udělila čestná občanství dalším osobnostem

Městská část Praha 8 udělila čestná občanství dalším, třem osobnostem. Slavnostní udílení se konalo v první říjnové pondělí v obřadní síni Libeňského zámku a pro významné ocenění si přišly osobnosti, jejichž život a dílo je spjato právě s Prahou 8. Městská část udílením čestných občanství oceňuje ty, kteří se významným způsobem zasloužili o rozvoj, prospěch a dobré jméno osmé městské části.

ZŠ Jana Wericha má novou varnu a jídelnu

Základní škola Jana Wericha, v pražských Řepích, se může pochlubit kompletně zrekonstruovanou jídelnou a varnou. Šlo o poslední, školní, řepskou kuchyň, která neprošla celkovou přestavbou. Některé její vybavení bylo přitom ještě z roku 1985, kdy byla škola otevřena. Žáci i učitelé se teď mohou těšit na zbrusu novou jídelnu a kuchaři zase na moderní varnu, která umožní snazší a komfortnější přípravu jídel. Jak rekonstrukce probíhala a co všechno se změnilo, se dozvíte v naší reportáži!

Příbramské gymnázium oslavilo 150 let

Gymnázium Příbram oslavilo 150 let od svého vzniku. Škola, za celou řádku let, napočítala přes 17 000 úspěšných absolventů. Mezi nimi se našlo i mnoho známých tváří. Osobnosti, které se zapsaly do historie České republiky.

Dostavba Pražského okruhu je zase o něco blíž

Pražský okruh je horké téma, které řeší nejen vedení Prahy, ale i premiér Andrej Babiš. První úseky byly hotovy již v roce 1984 a původně se počítalo s tím, že celý okruh bude hotov v roce 2015. Momentálně se rok, kompletního dobudování okruhu, posunul o 15 let. Bude ale opravdu jedna z nejpotřebnějších dopravních staveb hotova v roce 2030?