Den: 21. 7. 2021

Lennonovu zeď v Praze přiblíží nové muzeum

V Praze se otevírá nové muzeum. To přiblíží zejména turistům z ciziny, ale i českým zájemcům, vznik a vývoj Lennonovy zdi na Velkopřevorském náměstí v Praze 1. Dozvědí se, jaké poselství nesly nápisy, které se na zdi objevovaly prakticky od šedesátých let. V muzeu pro ně bude připraven také půlhodinový dokument.

Očkování bez registrace působí v kraji problémy

Očkování bez registrace působí problémy v krajských očkovacích centrech. Středočeši totiž využívají služby v Praze, ale neruší své registrace v krajských zařízeních. Může tak docházet ke znehodnocování očkovacích dávek, se kterými se pro registrované počítá.

V pátek začíná Olympijský festival

Už za pár dní bude svět žít olympiádou. Na své si přijdou i Pražané. V areálu Olympu ve Stromovce se totiž uskuteční Olympijský festival. Na něm se můžete jak koukat na přenosy, tak si i vyzkoušet skoro 50 sportovních disciplín.

Valdštejnská jízdárna ukazuje dílo Toyen

Retrospektivní výstavu, zachycující dílo jedné z největších, českých umělkyň Toyen, můžete vidět ve Valdštejnské jízdárně. K vidění jsou zde jak její surrealistické práce, tak třeba i ty ze sedmdesátých let, které jsou už méně známé. Výstava potrvá do poloviny srpna.

Kostel v Lánech je po kompletní rekonstrukci otevřen

Kompletní rekonstrukcí prošel kostel Nejsvětějšího Jména Ježíš v Lánech a je znovu přístupný pro širokou veřejnost. Kostel vyzdobili ti nejlepší soudobí umělci a najdete zde třeba Lánské Jezulátko. Navštívit můžete i pravidelnou nedělní bohoslužbu.

Podvinný mlýn patří sportu i o prázdninách

Sportovní kempy budou až do konce srpna probíhat na Podvinném mlýně. Během jednoho týdne si zde děti mohou vyzkoušet hned několik sportů a zjistit, na který z nich mají talent. Seznámit se mohou ale i s netradičními disciplínami, například se sportem vozíčkářů.

Praha 8 přivítala nejlepší softbalistky Evropy

Mistrovství Evropy v softballu juniorek do 18 let se konalo v Praze 8. Zúčastnilo se ho celkem 11 evropských týmů, jako například Itálie, Česká republika, Holandsko nebo Německo a další. Akce se neobešla bez finanční podpory městské části.