Den: 7. 4. 2021

Mural Jiskra pomůže potřebným

Fragmenty muralu Jiskra pomohou onkologickým pacientům a rodičům samoživitelům. Fragmenty byly vydraženy po skončení jejich výstavy v Muzeu Kampa. Sem putovaly z pražského Výstaviště.

V Řepích můžete hledat soutěžní kameny

Zabavit se a přitom i zasoutěžit můžete díky Kulturnímu centru Průhon. To si totiž připravilo soutěž s názvem Řepské kameny. Úkolem je hledat originální kameny s vyraženým logem městské části a ten nejlepší bude i odměněn.

Středočeši budou mít interaktivní silniční mapu

Nová interaktivní silniční mapa jako nástroj pro řidiče ale i správu silnic. Takový projekt připravuje vedení Středočeského kraje. Mapa by měla prozradit stav silnic, probíhající i plánované opravy a editovat by ji mohli také správci středočeských silnic. V tuto chvíli probíhají práce na zadávacích podmínkách.

Kostelní slavnosti probíhají online

Společný projekt Markéty Fassati a Prahy 1 pod názvem Kostelní slavnosti si mohou Pražané vychutnat i v letošním roce. Spokojit se ale musí pouze s online koncerty. Ty je možné sledovat např. prostřednictvím YouTube.

Zvířata v pražské Zoo oslavila Velikonoce

Velikonoční pondělí si užila i zvířata v pražské Zoologické zahradě. Byl pro ně totiž přepraven enrichment. Nechyběly tak pomlázky z vrbového proutí nebo barvená vejce.

Prvňáci z Prahy 11 se letos zapisují elektronicky

Po zkušenostech z loňských elektronických zápisů dětí do mateřských škol spustila Praha 11 tuto formu zápisů i pro základní školy. Rodiče mohou potřebné dokumenty posílat nejen online, ale také např. poštou. Cílem tohoto projektu je především snaha zjednodušit zápisy.

Rozhlednu v Řepích čeká rekonstrukce

Už od února je oblíbená atrakce Rozhledna v Lesoparku Řepy uzavřena. Důvodem je zhoršující se technický stav části této atrakce. Ta bude znovuotevřena po dokončení potřebných oprav.

Praha 17 bude mít lepší hřiště na pétanque

Petanqueové hřiště v Praze 17 prochází rozšířením. Po skončení prací bude mít rozměry 13×18 metrů. Tím bude vyhovovat parametrům pro soutěž 1. a 2. petanqueové ligy, které se místní senioři účastní.