Rubrika: Praha

ZŠ U Krčského lesa má nové hřiště

Po pětiměsíční rekonstrukci má ZŠ U Krčského lesa nové multifunkční hřiště. Za generální opravou stojí městská část Praha 4, která do ní investovala více než pět miliónů korun.

Senioři se vrátili do školních lavic

Centrum celoživotního vzdělávání nabízí širokou škálu přednášek pro seniory. Ti si mohou vybrat ze dvou základních programů, kterými jsou Univerzita volného času a Centrum zdravého stárnutí.

V Brožíkově síni byly uděleny Ceny Prahy 1

Staroměstská radnice opět hostila udílení Cen Prahy 1. Ty jsou předávány významným osobnostem, které mají k historickému centru vřelý a pozitivní vztah, a které svou činností a výslednými díly přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Muzeum pražského vodárenství opět otevře své brány

Pražské vodovody a kanalizace nechají letos jediný den nahlédnout do Podolské vodárny, která je v provozu již 92 let. Během dne otevřených dveří budou připraveny komentované prohlídky a návštěvníci tak budou moci nahlédnout i do prostor, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné.

Volit může opravdu každý

Volby do poslanecké sněmovny se blíží. Možnost volit mají Středočeši nejen ve volebních místnostech, ale také jinými způsoby. Například za pomoci přenosných uren.

Praha 8 udělila čestná občanství dalším osobnostem

Městská část Praha 8 udělila čestná občanství dalším, třem osobnostem. Slavnostní udílení se konalo v první říjnové pondělí v obřadní síni Libeňského zámku a pro významné ocenění si přišly osobnosti, jejichž život a dílo je spjato právě s Prahou 8. Městská část udílením čestných občanství oceňuje ty, kteří se významným způsobem zasloužili o rozvoj, prospěch a dobré jméno osmé městské části.

ZŠ Jana Wericha má novou varnu a jídelnu

Základní škola Jana Wericha, v pražských Řepích, se může pochlubit kompletně zrekonstruovanou jídelnou a varnou. Šlo o poslední, školní, řepskou kuchyň, která neprošla celkovou přestavbou. Některé její vybavení bylo přitom ještě z roku 1985, kdy byla škola otevřena. Žáci i učitelé se teď mohou těšit na zbrusu novou jídelnu a kuchaři zase na moderní varnu, která umožní snazší a komfortnější přípravu jídel. Jak rekonstrukce probíhala a co všechno se změnilo, se dozvíte v naší reportáži!

Na Knížecí lze opět vystoupit z metra

Po necelém roce mohou cestující, z metra Anděl, opět vystoupit vestibulem Na Knížecí. Vestibul prošel kompletní modernizací, včetně výměny eskalátorů. Celá rekonstrukce vyšla na 259 miliónů korun.

Jediné parkourové hřiště z 3D tiskárny je v Praze 11

3D tisk je unikátní technologie, která má budoucnost. Po propojení s betonem, ale otevírá úplně nové možnosti. Díky tomu spojení vzniklo ojedinělé hřiště, kterým se pyšní Praha 11. Jaké? Podívejte se na reportáž.