Rubrika: Středočeský kraj

Očkování bez registrace působí v kraji problémy

Očkování bez registrace působí problémy v krajských očkovacích centrech. Středočeši totiž využívají služby v Praze, ale neruší své registrace v krajských zařízeních. Může tak docházet ke znehodnocování očkovacích dávek, se kterými se pro registrované počítá.

Kostel v Lánech je po kompletní rekonstrukci otevřen

Kompletní rekonstrukcí prošel kostel Nejsvětějšího Jména Ježíš v Lánech a je znovu přístupný pro širokou veřejnost. Kostel vyzdobili ti nejlepší soudobí umělci a najdete zde třeba Lánské Jezulátko. Navštívit můžete i pravidelnou nedělní bohoslužbu.

Kraj se prezentoval na výstavě regionů ČR

V Lysé nad Labem proběhla výstava Regiony České republiky. Představil se tam také Středočeský kraj. V rámci stánku Středočeské centrály cestovního ruchu mohli návštěvníci získat informace o tom nejlepším, co se dá ve Středočeském kraji zažít.

Město=Galerie 2021 putuje středočeskými městy

Street art festival Město=Galerie putuje od začátku prázdnin středočeskými městy. Umělci z celé Evropy v rámci něj například oživují prázdné plochy budov v okrajových částech města. Festival se za pět let existence proměnil ve vyhledávanou akci, která dokáže osvěžit zapomenutá místa ve městech.

Kraj navštívil další očkovací centra

Vedení kraje pokračuje v poděkování pracovníkům středočeských očkovacích center. Tentokrát se vypravilo do Nymburka, Městce Králové a Říčan. Zároveň byla během návštěvního dne podána miliontá očkovací dávka. Kraj bude ve velkokapacitním očkování pokračovat do konce letních prázdnin. Pak se prostory navrátí svým původním účelům.

Ceny hejtmanky jsou vyhlášeny i letos

Ceny hejtmanky Středočeského kraje jsou vyhlášeny i letos. Lidé tak mohou nominovat osobnosti, o kterých jsou přesvědčeni, že se jakkoli zasloužili o blaho Středočeského kraje a jeho obyvatel. Vedení kraje by do budoucna rádo zvýšilo atraktivitu soutěže. Lidé mohou své kandidáty hlásit až do konce října letošního roku.

V Mnichovicích proběhl Sportovní den mládeže

Tenisová akademie Jana Váni uspořádala další ze série Sportovních dnů mládeže. Tentokrát se konal v Mnichovicích, kam si do areálu tenisových kurtů přišly zasportovat dvě desítky dětí. Hravou formou spolu soupeřili v pěti disciplínách a vítěze pak čeká velké finále, které proběhne 9.-10. prosince v Poděbradech. Jak sportovní den vypadal, a jak to dětem šlo se dozvíte v naší reportáži.

Mladá Boleslav hostila 48. ročník Rally Bohemia

Mladá Boleslav, druhý červencový víkend, patřila závodním autům. Už po osmačtyřicáté se zde konala oblíbená, motoristická akce Rally Bohemia. Také letos se mohli návštěvníci těšit na parádní podívanou. Na startu se objevilo téměř 170 posádek a k vidění byla jak současná, tak historická, legendární, anebo i elektrická vozidla. Záštitu a podporu nad celou akcí, již tradičně, převzal Středočeský kraj. Pojďme se společně podívat do světa výkonných motorů a rychlých jezdců.

Na Křivoklátě byl zprovozněn Pol Point

Na hradě Křivoklát byl spuštěn v pořadí 20. Pol Point. Do budoucna plánuje Policie ve spolupráci se Středočeským krajem jejich počet i nadále navyšovat. Ještě v letošním roce jich policie plánuje vybudovat nejméně 10.