Rubrika: Středočeský kraj

Do mokřadu v Jablonné se vrátily kuňky

Středočeský kraj v rámci projektu odbahnění mokřadu v evropsky významné lokalitě a přírodní památce Jablonná na Příbramsku dokončil první z etap stavebních prací. Během nich byl mokřad odbahněn. Díky tomu tak mohly být po dvou letech zpět vypuštěny jeho původní obyvatelé kuňky obecné.

Cestující se dostanou přes 4 kraje na jednu jízdenku

Středočeský kraj bude spolupracovat na dopravní obslužnosti s Prahou, Libereckým a Jihočeským krajem. Cílem je zajistit větší komfort cestujícím v rámci jednotného odbavovacího systému. Ten umožní cestujícím dostat se přes čtyři kraje na jednu jedinou jízdenku.

Kraj chce podpořit středočeské rodiny

Kraj vytvořil koncepční dokument, který se zaměřuje na rodinnou politiku. Materiál zpracovává oblasti, ve kterých lze pomoci středočeským rodinám a zlepšit tak jejich životní komfort v mnoha oblastech. Dokument, který se bude čtvrtletně vyhodnocovat a postupně aktualizovat, schválili středočeští zastupitelé.

Středočeští zastupitelé podpořili obědy do škol

Krajští zastupitelé podpoří obědy do škol. Spolu s ostatními se tak bude moci ve školních jídelnách stravovat i 1340 dětí ze sociálně slabých rodin, které by si jinak tuto formu stravování nemohly dovolit. Kraj získá finanční prostředky z evropských peněz a ze státního rozpočtu. Celkem bude mít na podporu k dispozici 6, 79 milionů korun.

Kraj pomáhá firmám v inovaci a expanzi

Podnikatelé ve Středočeském kraji mohou využít odbornou pomoc, kterou nabízí Středočeské inovační centrum. V rámci něj mohou získat finanční podporu pro inovaci produktů nebo expanzi na trh. V programu je na podporu firem vyčleněno 12, 7 milionů korun.

V Mratíně mají novou cyklostezku

V Mratíně mají novou cyklostezku. Ta propojuje obec se sousedními Měšicemi a mohou ji využívat místní i turisté. Obec se na její realizaci připravovala deset let a finančně na ni přispěl také Středočeský kraj. Při slavnostním otevření si ji projela také hejtmanka Petra Pecková.

Kraj rozdělil silniční stavby podle důležitosti

Středočeský kraj rozdělil silniční stavby podle jejich důležitosti. Takzvaná prioritizace staveb má pomoci orientovat se v tom, které projekty je nutné realizovat dříve a které ještě mohou počkat. Nový systém také umožní předejít možnému ovlivňování a protekčnímu přeskakování jednotlivých staveb a záměrů.

Hasiči v Kytíně dostali respirátory

Hasičům v Kytíně byly předány tři tisíce respirátorů. Ty budou distribuovány starším členům okresního sdružení Praha – západ. Místní hasiči si tento dar určitě zaslouží, v posledním roce totiž pomáhali, jak mohli. Stáčeli dezinfekci, tiskli štíty nebo dezinfikovali pomocí ozonu.

Pandemie v kraji nadále ustupuje

Pandemie koronaviru v kraji stále ustupuje. Podle zveřejněných čísel je v tuto chvíli nakaženo sedm tisíc tři sta tři osob, což je o polovinu méně, než k sedmému dubnu. V žádné z nemocnic už není vyhlášen stav hromadného poškození osob. Zatím ale stále vázne dodávka vakcín.

Praha vyslyší Stč. kraj, zdraží jízdné PID

Pražští radní schválili zdražení jednorázových jízdenek v Pražské integrované dopravě, které navrhl Středočeský kraj. V Praze zdraží od 1. srpna jízdenka MHD na 30 minut z 24 na 30 Kč a devadesátiminutová z 32 na 40 korun. Zdraží i SMS jízdenky. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány.