Rubrika: Středočeský kraj

Příbramské gymnázium oslavilo 150 let

Gymnázium Příbram oslavilo 150 let od svého vzniku. Škola, za celou řádku let, napočítala přes 17 000 úspěšných absolventů. Mezi nimi se našlo i mnoho známých tváří. Osobnosti, které se zapsaly do historie České republiky.

Dostavba Pražského okruhu je zase o něco blíž

Pražský okruh je horké téma, které řeší nejen vedení Prahy, ale i premiér Andrej Babiš. První úseky byly hotovy již v roce 1984 a původně se počítalo s tím, že celý okruh bude hotov v roce 2015. Momentálně se rok, kompletního dobudování okruhu, posunul o 15 let. Bude ale opravdu jedna z nejpotřebnějších dopravních staveb hotova v roce 2030?

Zrádná jiřická zatáčka bude bezpečnější

Další nebezpečné místo na středočeských silnicích je upravené. Řidiči, jezdící od Benátek nad Jizerou ve směru na Lysou nad Labem, určitě znají takzvanou zatáčku smrti, neboli jiřickou zatáčku. Její oprava dospěla po čtvrt roce do zdárného konce a řidičům přinesla to, co bylo nejpalčivější potřebou, a to větší bezpečnost.

Stará Boleslav otevřela zrekonstruovanou baziliku

Ve Staré Boleslavi se u příležitosti státního svátku a připomenutí data úmrtí patrona české země knížete Václava, otevřela opravená bazilika, nesoucí jméno právě po tomto českém knížeti. Kníže Václav ve Staré Boleslavi roku 935 zemřel a to tak, že ho nechal zavraždit jeho bratr Boleslav. Uskutečnila se zde slavnostní bohoslužba, při které byly vystaveny unikátní relikvie. Pojďte se společně s námi podívat na sváteční den ve zrekonstruované bazilice svatého Václava.

Oprava mostu v Kácově pokračuje

Ještě letos by mohl být zprovozněn most přes Sázavu v Kácově, který je od září loňského roku v rekonstrukci. Ta byla nezbytně nutná kvůli jeho, dlouhodobě nevyhovujícímu, stavu.

V Mělníku se konalo tradiční vinobraní

Středočeský Mělník hostil tradiční vinobraní, kde se sešly tisícovky milovníků dobrého jídla a pití. V centru města nechyběly desítky stánků s ochutnávky vín a mnoha dobrotami. Příjemnou atmosféru dokresloval bohatý, doprovodný program. Návštěvníci se mohli těšit na řadu hudebních, kulturních nebo tanečních vystoupení pro dospělé i ty nejmenší. Vrcholem programu pak byl průvod s družinou svaté Ludmily, patronkou všech vinařů. Jak veselice vypadala, to vám ukážeme v naší reportáži!

Druhá etapa stavby obchvatu Mělníka odstartovala

Slavnostním poklepáním, na základní kámen, byla zahájena stavba 2. etapy obchvatu města Mělník. Obyvatelé města se tak musí, na rok a půl, připravit na dopravní komplikace. Po dokončení stavebních prací by měla tato komunikace ulevit dopravě v centru města.

V Kladně je jedna z nejmodernějších škol v kraji

Díky dvěma velkým investicím je krajská SOŠ a SOU Kladno, Dubská jednou z nejmoderněji vybavených škol v kraji. Součástí projektu bylo mimo jiné zřízení zcela nového Požárního výcvikového střediska pro obor Požární ochrana. Celkem vyšla modernizace na více než 120 miliónů korun.