Autor: admin

Zoo představuje naše hady

Expozici, která se věnuje našim, českým hadům můžete nově vidět v pražské zoologické zahradě. Můžete tak srovnat našeho jediného jedovatého hada zmiji s několika druhy užovek. Jedním z cílů je zbořit předsudky vůdci zmiji obecné, které často lidé mají.

Vedení Prahy 2 darovalo krev

Vedení druhé městské části, a někteří úředníci, měli dostaveníčko ve Všeobecné fakultní nemocnici. Na zdejším, transfuzním oddělení darovali krev.Ta je totiž v letních měsících ještě nedostatkovější než obvykle. Radnice chce tímto způsobem motivovat i nové dárce.

Na Lhotce se prezentovali pólisté

Vodní pólisté, a klub z Prahy 4 Stepp Praha, se prezentovali na exhibičním zápase na koupališti Lhotka. Cíl byl jasný. Přilákat nové zájemce o tento krásný, ale někdy i trochu drsný sport. Právě koupaliště Lhotka je jedno z míst, kam hráči vodního póla chodí pravidelně trénovat.

Lennonovu zeď v Praze přiblíží nové muzeum

V Praze se otevírá nové muzeum. To přiblíží zejména turistům z ciziny, ale i českým zájemcům, vznik a vývoj Lennonovy zdi na Velkopřevorském náměstí v Praze 1. Dozvědí se, jaké poselství nesly nápisy, které se na zdi objevovaly prakticky od šedesátých let. V muzeu pro ně bude připraven také půlhodinový dokument.

Očkování bez registrace působí v kraji problémy

Očkování bez registrace působí problémy v krajských očkovacích centrech. Středočeši totiž využívají služby v Praze, ale neruší své registrace v krajských zařízeních. Může tak docházet ke znehodnocování očkovacích dávek, se kterými se pro registrované počítá.

V pátek začíná Olympijský festival

Už za pár dní bude svět žít olympiádou. Na své si přijdou i Pražané. V areálu Olympu ve Stromovce se totiž uskuteční Olympijský festival. Na něm se můžete jak koukat na přenosy, tak si i vyzkoušet skoro 50 sportovních disciplín.

Valdštejnská jízdárna ukazuje dílo Toyen

Retrospektivní výstavu, zachycující dílo jedné z největších, českých umělkyň Toyen, můžete vidět ve Valdštejnské jízdárně. K vidění jsou zde jak její surrealistické práce, tak třeba i ty ze sedmdesátých let, které jsou už méně známé. Výstava potrvá do poloviny srpna.

Kostel v Lánech je po kompletní rekonstrukci otevřen

Kompletní rekonstrukcí prošel kostel Nejsvětějšího Jména Ježíš v Lánech a je znovu přístupný pro širokou veřejnost. Kostel vyzdobili ti nejlepší soudobí umělci a najdete zde třeba Lánské Jezulátko. Navštívit můžete i pravidelnou nedělní bohoslužbu.

Podvinný mlýn patří sportu i o prázdninách

Sportovní kempy budou až do konce srpna probíhat na Podvinném mlýně. Během jednoho týdne si zde děti mohou vyzkoušet hned několik sportů a zjistit, na který z nich mají talent. Seznámit se mohou ale i s netradičními disciplínami, například se sportem vozíčkářů.

Praha 8 přivítala nejlepší softbalistky Evropy

Mistrovství Evropy v softballu juniorek do 18 let se konalo v Praze 8. Zúčastnilo se ho celkem 11 evropských týmů, jako například Itálie, Česká republika, Holandsko nebo Německo a další. Akce se neobešla bez finanční podpory městské části.